Fakty i mity na temat sodowania
MIT Sodowanie nie nadaje się do czyszczenia wszystkich materiałów
FAKT Dzięki urządzeniom Sodablast odczyścisz każdego rodzaju powierzchnię
Jedną z największych zalet sodowania jest fakt, iż tą metodą wyczyścisz powierzchnie wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym ze stali, aluminium, plastiku, szkła, betonu, drewna. W każdym przypadku materiał zostanie odczyszczony w sposób bardzo dokładny, a także bardzo szybki.
MIT Sodowanie uszkadza karoserię
FAKT Sodowanie jest najlepszym sposobem czyszczenia karoserii
Kolejnym mitem na temat sodowania maszynami Sodablast jest fakt, jakoby nie nadawały się one do czyszczenia karoserii, tymczasem jest wprost odwrotnie. Czyściowo, wyrzucane z maszyny nie odbija się od karoserii i nie powoduje uszkodzeń. Maszyna skutecznie, szybko i sprawnie rozpuszcza brud. Z jej pomocą usuniesz farby, lakiery oraz szpachle, nie powodując odkształceń oraz nie zdzierając metalu. Co więcej, podczas czyszczenia karoserii tą metodą nie zachodzi konieczność demontowania szyb, uszczelek czy chromowanych elementów.
MIT Sodowanie jest szkodliwe dla środowiska i ludzi
FAKT Sodowanie jest jedną z najbezpieczniejszych metod czyszczenia powierzchni
Sodowanie, wbrew niektórym opiniom, jest bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla osób go wykonujących. Eliminuje ryzyko wystąpienia pylicy; przeprowadzane w trybie hydrodynamicznym, z użyciem wody, powoduje redukcję pylenia o 95%. Tryb mix wodny z kolei wyklucza całkowicie niebezpieczne pylenie.
Czytaj więcej: Sprzęt wykorzystywany do sodowania
MIT Sodowanie ma wąskie zastosowanie
FAKT Sodowanie jest uniwersalną metodą czyszczenia
Ostatnim mitem na temat sodowania, który warto obalić, jest mit, dotyczący wąskiego zastosowania tej metody. Tymczasem sodowanie, oprócz funkcji czyszczenia, pomoże pozbyć się farb proszkowych oraz poliuretanowo-epoksydowych i rdzy, co pozwala naszykować powierzchnie mostów, hal, tuneli i dachów na położenie nowych warstw farby. Czyściwo wypadające z maszyn usunie także pozostałości na taśmach produkcyjnych i transportowych. Sodowanie stosuje się również podczas renowacji zabytkowych budynków, pomników, rzeźb czy nagrobków.