Sprzęt wykorzystywany do sodowania
Sprzęt
Ponadprzeciętna skuteczność sodowania bierze się przede wszystkim z używanych w trakcie czyszczenia maszyn. Posiadają one specjalną konstrukcję. Czyściowo z takiej maszyny wyrzucane jest dużo szybciej, niż ze zwykłej piaskarki. Ponadto nie odbija się ono od nawierzchni czyszczonego przedmiotu. W efekcie rozbija się na małe cząsteczki, nie powodując uszkodzeń, a skutecznie rozpuszczając brud.
Czytaj także: Sodowanie sposobem na drugie życie felg
Zalety
Do największych zalet sodowania należy przede wszystkim szybkość, skuteczność oraz bezpieczeństwo czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Ponadto metoda ta pozwala zaoszczędzić na materiale czyszczącym. Jest ekologiczna, gdyż usuwanie uporczywych zabrudzeń, takich jak farba, lakier czy rdza powierzchniowa, przebiega bez skutków ubocznych. Sodowanie nie pozostawia zarysowań i nie uszkadza powierzchni.
Kolejną zaletą sodowania jest możliwość wykorzystywania czyściwa o różnej granulacji, na przykład sody oczyszczonej lub szkła granulowanego. Dzięki sodowaniu usuniemy najmniejsze zabrudzenia, a także stworzymy chropowatości pod malowanie. Wykorzystanie omawianej metody eliminuje ryzyko wystąpienia pylicy.
Zastosowanie sodowania
Sodowanie jest doskonałą metodą usuwania zabrudzeń z felg, karoserii, a nawet kostki brukowej.
Dzięki sodowaniu pozbędziemy się z kostki brukowej olejów, smarów oraz farby. Kostka granitowa oraz beton będą wyglądy tak, jakby dopiero zostały położone.
Chcąc skorzystać z usługi sodowania, zwracajmy się jedynie do renomowanych firm, które gwarantują najlepszą jakość wykonywanych usług oraz pełen profesjonalizm. Sprawdzajmy także ceny tej usługi u różnych przedsiębiorców, bowiem może się ona znacznie różnić.