Zastosowanie sodowania w pracach renowacyjnych
Sodowanie to innowacyjna, w pełni ekologiczna i przyjazna dla środowiska metoda czyszczenia powierzchni. W tym procesie czyściwem jest soda oczyszczona o specjalnej granulacji, która zapewnia nieinwazyjne i wyjątkowo dokładne usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni drewnianych, szklanych, metalowych czy z tworzywa sztucznego. Sodowanie pozwala także na dotarcie do wszelkich trudno dostępnych miejsc i usunięcie nietypowych porostów, zacieków oraz mchu.
Technika sodowania doskonale sprawdza się w motoryzacyjnych pracach renowacyjnych. Sodowanie może posłużyć do renowacji pojazdów zabytkowych, które straciły swój dawny blask. Czyszczenie sodą pozwala usunąć stare powłoki lakieru z karoserii i przygotować auto na dalsze prace blacharsko-lakiernicze. Sodowanie może posłużyć także do renowacji współczesnych pojazdów oraz używanych części samochodowych i motocyklowych. Za pomocą sodowania można dokładnie oczyścić m.in. felgi aluminiowe, gaźniki czy bloki silnika.
Renowacja zabytków metodą sodowania
Sodowanie to również doskonała metoda renowacji zabytków. Ten sposób czyszczenia powierzchni pozwala odświeżyć wygląd kościołów i innych zabytkowych budynków. Dzięki sodowaniu można doskonale oczyścić elewację wiekowych budynków, a także teren wokół nich – ogrodzenia, schody czy murki. Sodowanie to bezpieczna metoda czyszczenia, która z pewnością nie zniszczy powierzchni i skutecznie usunie stare powłoki bądź zabrudzenia. Budynek wyczyszczony metodą sodowania będzie gotowy do dalszych prac – np. do malowania lub impregnacji.
Sodowanie pozwala czyścić nie tylko budynki, ale także rzeźby, wieże, nagrobki oraz pomniki. Dzięki zaawansowanej technologii, która pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca, sodowanie poradzi sobie z każdym zakamarkiem czy wgłębieniem. Ponadto z metody sodowania można korzystać również wewnątrz pomieszczeń i stosować ją do czyszczenia mebli oraz antyków. To doskonały sposób, aby nadać starym przedmiotom drugie życie.